Wyposażenie sklepów: gdzie kupić półki i regały?

Gdy nie prowadziłem jeszcze swojej firmy, wszystko wydawało mi się takie oczywiste. Pójście do sklepu i zrobienie zakupów to było faktycznie pójście i kupienie. Gdy stanąłem po drugiej stronie, jako handlowiec i magazynier, zobaczyłem, że to wcale nie jest takie proste.

Czy Mago ma jakąś konkurencję w Bydgoszczy?

mago BydgoszczZaczęło się od lokalu, który potrzebowałem na magazyn. Gdy to się udało, musiałem ten magazyn zaopatrzyć w meble i regały. Nigdy nie zastanawiałem się nad tym, skąd bierze się takie zaopatrzenie sklepów. Oczywistym było, że istnieje producent, ale czy regały są na zamówienie czy może panelowe, składane? Gdy wpisałem w sieci, że poszukuję regałów do magazynu dostałem informację zwrotną bym znalazł mago Bydgoszcz. Kilka osób poleciło mi tę firmę z własnego doświadczenia. Na stronie głównej mago widziałem marki dużych spożywczych sieci handlowych i to upewniło, że dobrze znalazłem. W Bydgoszczy ta firma nie miała siebie równych, nie wiedziałem jak jest na innych terenach Polski. Najistotniejsze było, by porozmawiać z kimś od nich, zrobić pomiary i wyceny. Nie miałem zamiaru oszczędzać na rzeczach ważnych. Stabilny regał miał zapewniać bezpieczeństwo, a sama marka Mago powodowała, że miałem tego pewność. Dobór odpowiedniego regału sklepowego do asortymentu jest niesłychanie ważny. Mnie zaoferowano regał sklepowy pod napoje i suchy prowiant, kompatybilny z innymi niemieckimi i angielskimi regałami. Jednak nie miałem pojęcia co to oznacza. Byłem laikiem w tym temacie i dopiero dziś mogę powiedzieć, że co nie co wiem o wyposażeniu magazynu.

Na tamten czas, obsługa w Mago bardzo wiele mi pomogła. Nie znałem się na niczym, nie bardzo wiedziałem czego szukałem. Dziś już inaczej patrzę na niektóre kwestie. Faktem jednak jest, że moja firma ciągle istnieje i świetnie sobie radzi. Ba! Nawet ciągle z tym samym wyposażeniem. Oby tylko tak dalej.