Świece sojowe z knotem z drewna

W czasie wolnym robię różne ozdobne przedmioty do wnętrza. Bardzo lubię własnoręcznie wykonywać różnego rodzaju przedmioty. Uwielbiam rzeczy proste i funkcjonalne. Używam jedynie produktów naturalnych, które są bezpieczne dla ludzi i środowiska.

Naturalna świeca z drewnianym knotem

knoty drewnianie do świecOstatnio zainspirowałam się filmem znalezionym na blogu dotyczących dekoracji DIY. Autorka nagrania prezentowała kilka fajnych i prostych pomysłów na wykonanie ekologicznych domowych świec. Świece te prezentują się doskonale w każdym wnętrzu i z powodzeniem można je sprezentować komuś bliskiemu na urodziny czy imieniny. Świece sojowe są niezwykle łatwe w wykonaniu. Aby były całkowicie ekologiczne można wykonać je z użyciem knotów z drewna. Proste knoty drewnianie do świec charakteryzują się przede wszystkim ciekawym wyglądem. Oprócz tego w trakcie palenia takiej świecy można słyszeć przyjemne trzaski, które przypominają odgłosy palącego się drewna w kominku. Dźwięk ten relaksuje i koi nerwy. Płomień z drewnianego knota jest o wiele bardziej delikatniejszy od tradycyjnego bawełnianego knota. Dzięki temu można stworzyć niepowtarzalny klimat i nastrój. Poza tym podczas wypalania można delikatnie wyczuć zapach palonego drewna. W połączeniu z woskiem sojowym któremu możemy nadać indywidualny zapach nasza świeca zyskuje piękny aromat. Świeca z drewnianym knotem to również piękna ozdoba. Doskonale prezentuje się we wnętrzach w stylu rustykalnym oraz industrialnym. Jej prosta forma zachwycić może każdego. Mocną zaletą jest również to, że jest w pełni ekologiczna, bez sztucznego wosku.

Zdecydowałam, że wykonam kilka takich świec. Okazało się że ich ciekawy wygląd oraz przyjemne trzaski, które słyszymy podczas wypalania mają zbawienny wpływ i pozwalają szybko się zrelaksować. Teraz wyrabiam jedynie świece z drewnianymi knotami.