Praktyczna biała folia stretch

Do czego wykorzystywana jest folia stretch biała? Podobnie, jak rozciągliwa folia w innym kolorze – bardzo dobrze stabilizuje paczki przewożone na paletach. Ponadto owijane są nią różnego typu przesyłki w celu odróżnienia zawartości. Paczki o odmiennym typie zawartości owijane mogą być folią niebieską, czarną lub właśnie białą.

Folia stretch – praktyczne rozwiązanie

folia biała stretchJeśli wyprodukowana folia stretch biała posiada niski stopień przezroczystości, to bardzo dobrze chroni przesyłki przed wglądam zawartości. Co więcej,  folia biała stretch stosowana jest w celu zabezpieczenia przesyłek przed czynnikami zewnętrznymi, w tym – przed promieniowaniem promieni słonecznych. Jak dobrze bowiem wiadomo, biały kolor odbija znacznie lepiej fale UV niż czarny. Jako, że jakość folii określa się poprzez określenie jej maksymalnego rozciągu, czyli momentu zerwania, dlatego też wyznaczono odpowiednie progi formułujące tę wytrzymałość. Podział ten różnicuje się przez przypisanie folii do segmentu standard, power, super power lub ultra. Ze względu na zawartość barwnika w składzie chemicznym kolorowych folii, ich jakość jest nieco mniejsza niż ta, którą. Folia stretch jest materiałem, którego powierzchnia wykazuje się znaczną kleistością czy też czepliwością. To sprawia, że doskonale przylega do swoich kolejnych warstw i owiniętych nią przedmiotów. To ułatwia również jej aplikację nawet na wielkogabarytowych przedmiotach.  charakteryzuje się folia transparentna. Biała folia wysokiej jakości rozciąga się w granicach od 120 do 150%. 

Folia stretch wykonana jest z polipropylenu. To termoplastyczny materiał, który zapewnia folii bardzo dużą elastyczność i rozciągliwość przy jej niewielkiej grubości. Jego bardzo ważną cechą jest również wytrzymałość mechaniczna i wysoka odporność na zewnętrzne czynniki atmosferyczne – wysokie i niskie temperatury, wahania wilgotności powietrza.