Odpylanie przestrzeni produkcyjnej

W każdym miejscu, w którym przebywają i pracują osoby, obowiązują przepisy BHP czyli przepisy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Są one mniej lub bardziej skomplikowane, jednak zawsze trzeba ich przestrzegać. Obowiązkiem każdego pracodawcy, niezależnie od wielkości zakładu oraz rodzaju wykonywanych usług, jest ochrona zdrowia pracowników.

Dlaczego czyste powietrze to priorytet? 

systemy odpylaniaW przypadku miejsc gdzie wytwarzane są wszelkiego rodzaju dobra najważniejsze staje się utrzymanie czystości powietrza we wszystkich pomieszczeniach. W tym celu stosuje się wszystkie możliwe środki oraz najnowsze technologie, które wpływają na dobre warunki pracy. Obróbka wszelkich materiałów ma wpływ na to, że do powietrza w zamkniętych pomieszczeniach i halach produkcyjnych dostają się niewidoczne dla ludzkiego oka pyłki, kurz i zanieczyszczenia. Są tak maleńkie, że wdychane są wraz z powietrzem przez wszystkie pracujące osoby. Takie zanieczyszczone powietrze wymaga ciągłej filtracji. Z pomocą przychodzą nowoczesne systemy odpylania, które stosowane są praktycznie we wszystkich małych u dużych zakładach spawalniczych, w branży metalurgicznej, drzewnej, energetycznej, ceramicznej, a nawet spożywczej. I nawet jeśli unoszące się w powietrzu pyłki nie zawierają substancji toksycznych, to jednak długotrwałe przebywanie w takich pomieszczeniach stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi.

Instalacja odpylająca ma za zadanie oczyszczać powietrze zanim zanieczyszczenia w ogóle się do niego dostaną. Dlatego instalacje montowane są najczęściej bezpośrednio nad źródłami zanieczyszczeń, w miejscach gdzie obrabia się materiały czy nad maszynami do obróbki. Taki system działa bez przerwy i stale usuwa wszelkie, najdrobniejsze zanieczyszczenia nim te zdążą rozprzestrzenić się lub opaść.