Niezwykłe wyroby z porcelany – Nuova R2S

Nastawienie na oryginalność oraz indywidualizm w aranżacji pomieszczeń zmusza do bardzo selektywnego wyboru przedmiotów dekoracyjnych i stosowanych codziennie. Dzięki pomysłowości projektantów oraz eksperymentom chemicznym, a także technicznym – nasze upodobania i wymagania estetyczne przenoszą się swobodnie na grunt życia codziennego. Obecnie odkrycia pasjonatów pozwalają otaczać się sztuką nawet w postaci bardzo małych form użytkowych. 

Urok niewielkich przedmiotów – porcelanowe drobiazgi Nuova R2S 

porcelana nuova r2sFiliżanki, talerzyki deserowe, łyżeczki czy serwetniki nie tylko dekorują stół i pozwalają przyjemnie spożywać posiłek, lecz także znakomicie współtworzą aranżację przestrzeni. Ustawiane tu i tam – nadają wnętrzu charakter po części retro, a po części rustykalny. Świetnie uzupełniają tradycyjne meble drewniane, szczególnie te z filigranowymi sztukateriami, niewielkimi witrynami zdobionymi szprostami oraz wyraźnymi śladami patyny – zostawionymi przez upływający czas lub utalentowaną rękę stolarza. W stylizującej i upiększające roli porcelany od lat najlepiej sprawdza się jej delikatna, mleczna i prawie półprzezroczysta wersja. Wynaleziona przez Anglików „bone china” to od ponad dwóch wieków jeden z najznakomitszych produktów na rynku. Jej skład – domieszka pyłu kostnego – a także złożona technika wypalania i wygładzania – tworzą unikatowe właściwości, dzięki którym przedmioty z tej porcelany chętnie nabywają liczni aranżatorzy i koneserowie. Wykorzystana przez znane marki zdobnicze – zachwyca nie tylko właściwościami, lecz także naniesionym printem. Jako porcelana Nuova R2S od kilkudziesięciu lat oczarowuje nabywców znakomitym efektem użytkowym i wizualnym.

Choć współczesny przemysł dekoracyjny oferuje wiele przedmiotów i tworzyw, którymi możemy ozdobić dom, to z ich szerokiej gamy najczęściej wybieramy ceramikę. Porcelana znakomicie spełnia swoją funkcję użytkową, od wieków niezmiennie zachwycając niepowtarzalnym pięknem.