dobry ekogroszek

Nietypowe wykorzystanie ekogroszeku

Jak wiadomo węgiel przede wszystkim wykorzystujemy do palenia nim w naszych piecach centralnych, czyli służy jako opał. Ale czy węgiel może być wykorzystywany tylko i wyłącznie jako opał. Poniżej postaram się przekonać was, że węgiel nie służy wyłącznie do palenia nim w piecu.

Jak wykorzystuje ekogroszek?

dobry ekogroszekMożna wykorzystać go na bardzo wiele sposobów. Opiszę wam jak ja wykorzystałam swój węgiel, a dokładnie mówiąc dobry ekogroszek z certyfikatem jakości. Ja posiadam ogród, na którym mam posadzone liczne drzewka, zarówno te owocowe jak i inne chociażby świerki, czy brzozy. Jak na każdym ogrodzie rośnie trawa, zarówno też pod drzewkami. A ja wymyśliłam bardzo sprytny sposób na zapobieganie rośnięciu trawy pod drzewkami.Tym sposobem było wysypanie pod nie ekogroszku, nawet nie wiecie jaki efekt to dało. Bardzo ładnie wygląda czarny kolor na zielonej trawie. Zazwyczaj kupuję ekogroszek workowany niż taki na wagę, łatwiej go później przechowywać.Z węgla można zrobić też bardzo gustowną ścieżkę na ogrodzie, wystarczy spryskać węgiel specjalnym środkiem zabezpieczającym by nie brudzić sobie butów podczas chodzenia po takiej ścieżce. Z dużych brył węgla można budować skalniaki na kwiaty. Mamy też na rynku różne kredki węglowe za pomocą których można rysować, robić szkice i tak dalej.

W lecznictwie możemy spotkać się z węglem leczniczym. Jak widzicie ja węgiel wykorzystałam głównie w ogrodzie. Ale może wy macie jakiś pomysł jego wykorzystania. Śląsk jest miejscem skąd pochodzi węgiel, może tam można znaleźć jakieś sposoby jego wykorzystania.