Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/jpxxmypn/domains/teczakwiat.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Metody zbioru kukurydzy - Dziecięcy raj!

Metody zbioru kukurydzy

Na ilość zbieranych plonów w przypadku rolnictwa wpływa dużo więcej czynników niż tylko te, które miały wpływ na rozwój roślin od momentu ich zasiania do czasu zbiorów. Trzeba bowiem tutaj uwzględnić między innymi sposób zbierania plonów, ponieważ teraz wydajność to nie wszystko. Kukurydzę zbiera się różnymi metodami, ponieważ może być ona już na tym etapie przystosowana do konkretnego przeznaczenia.

Przyczyny zainteresowania kukurydzą

ccm kukurydzaProdukty z tej kategorii są popularne przede wszystkim dlatego, że kukurydza zwykle pozwala na osiągnięcie dobrej wydajności i to bez względu na to, jak dokładnie zostanie wykorzystana. Pamiętajmy, że teraz poza standardową kieszonką z całej kukurydzy sposobów jej przetwarzania jest więcej. CCM kukurydza to znakomity przykład tego, jak nowoczesna technologia może pozytywnie wpływać na jakość Paszy przygotowywanej na przykład z myślą o tak zwanej trzodzie chlewnej. Najwięcej wartościowych składników odżywczych znajduje się oczywiście w poszczególnych kolbach i to one powinny być dobrze wykorzystane. W zwykłym zbieraniu ziarna kukurydzy mogą występować pewne straty tego produktu. Twórcy technologii CCM skutecznie rozwiązali ten problem, ponieważ w tym przypadku całe kolby po pozbyciu się liści stanowiących zewnętrzne warstwy są dokładnie rozdrobnione razem ze środkiem. Maszyny wykorzystywane w tym celu są oczywiście dobrze przygotowane i dlatego cały produkt powstający na skutek tego procesu trafia do zbiornika.

Co następnie może dziać się z tak przygotowaną kukurydzą? Ze względu na wysoką zawartość wody nadaje się ona idealnie do kiszenia. Tym bardziej że w wyniku tego procesu nie traci swoich wartości odżywczych, które są tutaj kluczowe. Tak przygotowana kukurydza może bowiem trafić do długich foliowych rękawów, które będą następnie szczelnie zamknięte.