Klika słów o pasach napędowych

Chociaż prawdopodobnie większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, większość urządzeń i maszyn przemysłowych nie byłoby w stanie właściwie funkcjonować bez pasów napędowych. Przy ich pomocy napęd przekazywany jest z jednego elementu do drugiego, co umożliwia zautomatyzowanie danej maszyny i jej prawidłowe działanie.

Rodzaje pasów napędowych

pasy napędowe okrągłeNa rynku dostępnych jest kilka rodzajów pasów napędowych, które ze względu na różne kształty i materiały, z których są wykonywane poszczególne typy, mają również różne zastosowanie. I tak, wśród pasów napędowych transportujących wykonanych z poliuretanu znaleźć możemy pasy klinowe, pasy klinowe z nakładkami, ale również pasy napędowe okrągłe. Każdy z tych typów dodatkowo charakteryzuje się szeroką gamą pasów o różnych twardościach i kolorach, dzięki czemu otrzymujemy ostatecznie dużo możliwości aplikacji. Pasy są niezwykle łatwe w montażu i łączeniu, co jest niezwykle ważną funkcjonalnością ze względu na ich zastosowanie na liniach produkcyjnych. Dzięki temu, w przypadku jakiejkolwiek awarii, możliwa jest szybka ich wymiana, która nie powoduje dłuższych przestojów czasowych. Pasy napędowe okrągłe, podobnie zresztą jak pasy klinowe, charakteryzują się dużą odpornością na ścieranie, a także na czynniki chemiczne, oleje i negatywne działanie wody. Ze względu na swoją funkcjonalność, pasy z elastometrów znajdują zastosowanie jako element napędu wykorzystywany w przemyśle ciężkim i przemyśle spożywczym.

Przedstawione powyżej w kilku zdaniach pasy napędowe, to tylko jeden z dostępnych ich rodzajów. Różnorodność asortymentu stale ulega poszerzaniu zgodnie z potrzebami konstruowanych nowocześnie maszyn i związanymi z nich oczekiwaniami firm. Dzięki temu, gdy potrzebujemy pasów napędowych, możemy znaleźć produkt idealnie odpowiadający na nasze potrzeby.