Jak skutecznie wykryć kłamstwo?

Badanie poligraficzne nazywane badaniem wykrywaczem kłamstw rejestruje przebieg reakcji psychofizjologicznych badanej osoby. Badana osoba reaguje zmianą sposobu oddychania czy zmianą pracy serca. Takie badanie wariografem musi być pod okiem specjalisty i wyniki analizowane przez niego, aby dać najlepsze efekty.

Badanie wykrywaczem kłamstw

wykrywacz zdrady i kłamstwBadanie wariografem pokazuje czy dana osoba posiada wiedzę w zakresie zadanego pytania. Wariograf to wykrywacz zdrady i kłamstw. Badanie wariografem trwa około 2 godzin, a wyniki przeprowadzonego badania omawiane są bezpośrednio po jego zakończeniu.  Każde reakcja organizmu odbiegająca od normy odczytywana jest w sposób negatywny. Analizę badania koniecznie musi przeprowadzać specjalista z tej dziedziny, aby prawidłowo zinterpretować wyniki. Dzięki badaniom wykrywaczem kłamstw można dojść do prawdy i uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania, czy dana osoba jest szczera, czy też kłamie. Badania wariografem polecane są np. w przypadku wątpliwości co do szczerości pracowników. Badaniu wykrywaczowi kłamstw nie można poddać nikogo bez jego zgody. Osobę, która przeprowadza badania, podlega zachowanie tajemnicy zawodowej, zatem nie należy się martwić, że informacje, które padną podczas badania wypłyną na zewnątrz. Oszukanie wariografu jest prawie niemożliwe, ponieważ osoba, która chciałaby się tego dopuścić musiałaby posiadać umiejętność kontrolowania oddechu, tętna czy potliwości.

Badaniu wariografem mogą się podać osoby od 18 do 60 roku życia. Nie wykonuje się badań wariografem na dzieci ach. Z usług firmy zajmującej się badaniami wariografem mogą skorzystać przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne. Osoby prywatne zazwyczaj decyduję się na taką usługę w przypadku chęci potwierdzenia lub wykluczenia zdrady przez partnera.