Jak prawidłowo suszyć dłonie?

Zachowanie prawidłowej higieny rąk jest w obecnych czasach bardzo istotne. Jak się jednak okazuje, równie ważne co prawidłowe mycie dłoni, jest ich suszenie. Dlatego też warto wiedzieć, w jaki sposób odpowiednio wysuszyć dłonie po ich umyciu.

Jakie ręczniki papierowe wybrać?

ręczniki zzHigiena dłoni w okresie zwieszonego zachorowania na infekcję górnych dróg oddechowych jest bardzo ważna. Jak się jednak okazuje, równie istotne co prawidłowe mycie dłoni jest ich osuszenie. W tym celu warto wykorzystywać ręczniki zz, które są znacznie bardziej higienicznym rozwiązaniem niż popularne suszarki do dłoni. Jak się bowiem okazuje, na suszarce gromadzą się bakterie i wirusy, które  w trakcie suszenia sa rozprowadzane z powrotem na dłonie. Tymczasem jednorazowe ręczniki, po wytarciu dłoni po prostu się wyrzuca. Oczywiście, warto wiedzieć, że ręczniki do wycierania dłoni mocno różnią się od typowych papierowych ręczników kuchennych. Przede wszystkim, są one znacznie bardziej wytrzymałe, przez co podczas wycierania dłoni nie zostaną one przerwane. Dużym plusem takich ręczników jest także fakt, ze można je umieścić w specjalnym dozowniku, z którego ręczniki te można bez trudu wyjmować. Co więcej, ręczniki takie, w przeciwieństwie do suszarek do rąk, nie powodują przesuszenia skóry dłoni, a także reakcji alergicznych. Co więcej, są one w pełni ekologiczne. Wszystko to powoduje, że to właśnie te ręczniki stopniowo zastępują suszarki do rąk, stosowane niegdyś powszechnie w miejscach użytku publicznego.

Właściwe osuszanie dłoni ejst równie ważne co ich mycie. Do suszenia nie warto korzystać z mało higienicznych suszarek do dłoni. Zamiast tego, znacznie lepszym rozwiązaniem będą specjalne ręczniki papierowe. Takie ręczniki sa nie tylko rozwiązaniem bardziej higienicznym, ale również bezpieczniejszym dla skóry dłoni.