Filtr powietrza do zadań specjalnych

W niejednej branży przemysłu przy produkcji mamy do czynienia z zanieczyszczeniem powietrza, które musi zostać przewentylowane z niebezpiecznych związków. Wobec tego pojawiła się potrzeba specjalnego filtra, który będzie skuteczny i trwały. Najodpowiedniejsze warunki zapewnia filtr kieszeniowy.

Wentylacja powietrza filtrem kieszeniowym

przemysłowe filtry kieszeniowePrzemysłowe filtry kieszeniowe stosowane są w pomieszczeniach o trudnych warunkach. Odznaczają się dużą zdolnością wchłaniania oraz magazynowania zanieczyszczeń. Należą do najsolidniejszych na rynku. Używane są zarówno do wstępnego, jak i końcowego filtrowania powietrza w instalacjach grzewczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych. Przemysłowe filtry kieszeniowe należą do grupy tych o najwyższej klasie wchłaniania. Zgodnie z zamówieniem klienta są wykonywane we wszystkich rozmiarach, ze względu na brak standaryzacji wentylacji i klimatyzacji. Rama materiału produkowana jest z niezwykle trwałego tworzywa sztucznego lub blachy ocynkowanej. Z kolei kieszeń zbudowana jest z włókniny poliestrowej lub szklanej. Posiada szerokie spektrum zastosowania min. w branży przemysłowej, cementowej, użyteczności publicznej, chemicznej, farmaceutycznej, a także w elektrowniach, szpitalach, hotelach i kabinach lakierniczych, zakładach hutniczych. Przy zamówieniu należy określić szerokość filtra, wysokość, długość kieszeni oraz jej liczbę. Sprecyzowanie parametrów pozwoli na szybsze wykonanie produktu.

Wymogi dotyczące filtrowania powietrza w wielu branżach są bardzo wysokie. W związku z tym potrzebny jest materiał, który zapewni odpowiednie warunki. Należy do nich włóknina wykorzystywana przy produkcji filtrów kieszeniowych. Należą one do najbardziej skutecznych i trwałych, a ich cena nie jest nadmiernie wygórowana.