Dron z kamerą

Drony jako zagrożenie dla wojska

Powszechnie wiadome jest, że bezpieczeństwo samolotów jest bardzo ważne. Dron z kamera to dobra zabawka nie tylko dla dziecka.

Dron z kamerą jest drogi.

Dron z kamerąZdarzają się bowiem przypadki, że nawet mały ptak który wkręci się w silnik wielkiej maszyny może spowodować wielką tragedie. W takich wypadkach giną wtedy setki osób więc trzeba mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko aby ograniczyć ich ilość. Dlatego tak ważne jest wyeliminowanie nowego zagrożenia. Każdy chyba już słyszał o małych bezzałogowych statkach powietrznych. Potocznie takie urządzenie nazywa się dron i służy jako zabawka dla dorosłych osób. Jest to ewolucja helikoptera o większej stabilności lotu, którą można się poruszać po przestrzeni powietrznej. Najtańsze maszyny tego typu nie mają dalekiego zasięgu i nie wzlecą zbyt wysoko, ale nowoczesny najlepszy dron walkera f210 3d może sięgnąć kilku kilometrów nad poziomem morza. Takie zabawki kosztują już od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, jednak nie brakuje zapaleńców którzy są w stanie zainwestować taką kwotę. Zresztą o możliwościach tych maszyn można się dowiedzieć odwiedzając sklep z dronami który oferuje tego typu produkty. Problem zaczyna się kiedy taka maszyna wchodzi na pewien określony pułap. Niektórzy użytkownicy dronów testując możliwości swoich maszyn wznoszą się na wysokość na której latają samoloty pasażerskie. Nie raz już można było słyszeć, że jakiś quadrocopter zderzył się z kadłubem takiej wielkiej maszyny i spowodował nie małe szkody. Często mało brakowało, a taki incydent doprowadziłby do katastrofy i zginęłoby mnóstwo ludzi. Dlatego tak ważne jest wprowadzenie odpowiednich regulacji prawnych które będą zapobiegać takim zdarzeniom.

Jak na razie działalność dronów z kamerą nie jest w żaden sposób kontrolowana. Użytkownik takiej maszyny nie ma obowiązku jej rejestrować ani posiadać pozwolenia.